Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

zprávy ze Senátu

Já v médiích
Sněmovně vracíme balíček zákonů o odpadech

Sněmovně vracíme balíček zákonů o odpadech

12.11.2020

Po projednání balíčku zákonů o odpadech je vracíme do Poslanecké sněmovny s pozměňovacími návrhy. Těch jsme měli připravených hodně, ale po společné domluvě se senátorským klubem ODS a TOP 09 budeme předkládat jen ty, které mají šanci sněmovnou projít.

Balíček čtyř zákonů o odpadech je, dle mého názoru, v prvé řadě velmi špatně zpracovaný. Za největší úspěch považujeme vyškrtnutí části o veřejných zakázkách, která by přinesla více problémů než užitku. Povedlo se nám v Senátu také prodloužit dobu účinnosti o 1 rok. Pan ministr Brabec s tímto odkladem nesouhlasí, já však pevně doufám, že poslanci tento návrh podpoří.

Do Poslanecké sněmovny putuje zpátky také návrh zákona na odložení školení některých profesí kvůli koronaviru. Obdrželi jsme prosbu z Ministerstva dopravy, abychom tento zákon opravili v bodě, který pojednává o prodloužení různých osvědčení v souvislosti s pandemií koronaviru. Ministerstvo průmyslu totiž v zákoně zapomnělo na strojvedoucí, což by znamenalo přerušení vlakové dopravy. Pan ministr průmyslu se tak nedomluvil s panem ministrem dopravy.

Zde si položme otázku: Opravdu zvládá ministr Havlíček dvě ministerstva tak, jak by měl? Tuto chybu jsme v Senátu opravili a strojvedoucí jsme zařadili zpět. V souvislosti s tím jsme i prodloužili lhůtu účinnosti do poloviny roku 2021.

Zákon o ochraně zvířat proti týrání budeme projednávat doufejme už zítra, 13. listopadu. Zákon je velmi diskutabilní. Napříč senátorským klubem ODS a TOP 09 nepanuje jednohlasná dohoda a hlasování bude volné. Můj názor je, že by v rámci zákona bylo mnohem účinnější, pokud bychom nastavili přísná pravidla a následně kontrolovali jejich dodržování. Řešit problémy celoplošnými zákazy opravdu nikam nevede.Zdeněk Nytra

12. listopadu 2020


Další články v kategorii