Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

zprávy ze Senátu

Já v médiích
Senátoři pořádali ve svých řadách dobročinnou sbírku

Senátoři pořádali ve svých řadách dobročinnou sbírku

16.4.2020

V pátek 3. dubna zahájilo šest senátorských klubů finanční sbírku v souvislosti s koronavirovou pandemií. Jejím cílem bylo vybrat prostředky na nákup ochranných pomůcek a zdravotnických přístrojů. Od senátora Zdeňka Nytry máme ke sbírce několik bližších informací.

Pane senátore, kdo přesně jako první přišel s myšlenkou tuto sbírku uspořádat?  

Byl to náš nejvyšší, pan předseda senátu, Miloš Vystrčil.

Přispěli do sbírky všichni senátoři z klubu ODS? Prozraďte, jaká částka se vybrala.

Určitě ano. Za klub ODS přispěli všichni senátoři, to znamená osmnáct lidí. V tomto počtu jsme vybrali celkem čtyři sta šedesát tisíc korun. Peníze každý senátor posílal na účet ODS, ze kterého se bude v nejbližších dnech realizovat nákup zdravotnických přístrojů.

Jaké konkrétní přístroje klub ODS z vybraných peněz pořídí?

Rozhodli jsme se koupit dva plicní ventilátory od českého dodavatele z Vysočiny. Zároveň jsme se domluvili, že je věnujeme dvěma nemocnicím. Jedna bude z Plzeňského kraje a druhá pak z kraje Středočeského. K finanční částce chci ještě říct, že jsme ji vybrali přesně na tyto dva konkrétní ventilátory. Ty jsme vytipovali předem a teprve pak jsme věděli, kolik peněz na ně potřebujeme.

Tato sbírka není první iniciativou senátorů v krizové situaci. Většina z nich již několik týdnů různými způsoby aktivně pomáhá ve svých regionech, jelikož jsou mezi senátory například lékaři, ředitelé organizací poskytujících klientům sociální služby a hospicovou péči. Dále se jako starostové, primátoři či krajští zastupitelé angažují v krizových štábech.


16. dubna 2020

Další články v kategorii