Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

zprávy ze Senátu

Já v médiích
Senátní hospodářský výbor schválil úpravu daňového balíčku navrženou senátory ODS

Senátní hospodářský výbor schválil úpravu daňového balíčku navrženou senátory ODS

2.12.2020

Hospodářský výbor dnes na svém zasedání podpořil pozměňovací návrh podaný k projednávanému daňovému balíčku senátory za ODS Vladislavem Vilímcem, Milošem Vystrčilem a Zdeňkem Nytrou.

Návrh počítá se snížením slevové daně na poplatníka. Ta bude, oproti sněmovní verzi, činit 27 840 korun. Dále vypouští zdanění kapitálových výnosů nad 20 milionů korun, který ve Sněmovně prosadil pirátský poslanec Ferjenčík, a zakotvuje kompenzaci výpadku příjmů do rozpočtu obcí a krajů. Návrh konkrétně navyšuje rozpočtové určení daní o 20 miliard korun. 

"Zdanění mezd 15 procenty je jediná správná cesta, vyšší zdanění by nebylo výhodné například pro OSVČ. Odpočitatelná položka 27 840 Kč znamená zvýšení o tři tisíce korun oproti současnosti. Zdanění akciových společností nad 20 miliónů korun jsem už dříve označil jako nesmysl."

Návrh je rozumným a průchodným kompromisem, který usměrní rozpočtové dopady daňových změn, kompenzuje výpadek z příjmů obcím a krajům a zamezí poškození podnikatelů, kteří roky budují své firmy.


Zdeněk Nytra

2. prosince 2020
Zdroj: ODS

Další články v kategorii