Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

zprávy ze Senátu

Já v médiích
Senát začíná projednávat zákony o dostavbě Dukovan, zdravotním pojištění, korespondenční volbě, nebo o obraně se zbraní

Senát začíná projednávat zákony o dostavbě Dukovan, zdravotním pojištění, korespondenční volbě, nebo o obraně se zbraní

21.7.2021

V Senátu dnes začíná dvoudenní 14. schůze, která má na programu třicítku vážných bodů.

„Na včerejším senátorském klubu odsouhlasil organizační výbor senátní návrh změny Listiny základních práv a svobod, která řeší právo na obranu se zbraní. Považujeme to za velice důležitý zákon a téměř všichni členové našeho klubu ho podpoří.


Další neméně důležitý zákon je ten o přechodu na nízkou uhlíkovou energetiku, řečený Lex Dukovany. Náš klub vidí v zákoně jako nejdůležitější zamezení, aby se dostavby Dukovan mohly účastnit některé nedemokratické státy, to znamená Rusko a Čína. Proto je důležité, aby zákon začal platit.


Podpoříme pozměňovací návrhy, které k zákonu přijal hospodářský výbor a které ještě více zvyšují bezpečnost nejen při dostavbě, ale i následně při provozu elektrárny a údržbě případného dalšího bloku.


Budeme věřit, že ve sněmovně tento náš pozměňovací návrh bude schválen, protože byl konzultován s Ministerstvem průmyslu a obchodu. Dalšími důležitými body, které se objeví na 14. schůzi, se týkají volebního zákona a korespondenční volby, nebo zákona o veřejném zdravotním pojištění."


Zdeněk Nytra

Senátor volebního obvodu 70. Ostrava – město

Předseda Senátorského klubu ODS a TOP 09

Další články v kategorii