Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

zprávy ze Senátu

Já v médiích
Senát udělá maximum pro spravedlivý volební zákon

Senát udělá maximum pro spravedlivý volební zákon

5.2.2021

(www.senat.cz) V reakci na rozhodnutí Ústavního soudu ČR, které tento týden zrušilo části volebního zákona, je Senát, jakožto ochránce ústavnosti a stability, připraven okamžitě jednat a udělat maximum pro to, aby byl volební zákon spravedlivý, objektivní a dobrý.


Úprava volebního zákona by měla být hotová do konce května, musí jí však předcházet politický konsenzus. Miloš Vystrčil proto iniciuje schůzku předsedů senátorských a poslaneckých klubů a vedení obou komor českého parlamentu.

„Ústavní soud svým rozhodnutím potvrdil svojí nezávislost. Nenechal se ovlivnit ani dopisem pana prezidenta Zemana a rozhodl tak, jak si myslí, že je správné,“ oceňuje Miloš Vystrčil a pokračuje: „Nám nezbývá než to rozhodnutí respektovat, na druhé straně musím říci, že by bylo velmi dobré, kdyby to rozhodnutí přišlo dříve.“

Senát se bude svými kroky snažit zamezit destabilizaci politického systému. Smyslem schůzky předsedy Senátu a zástupců senátorských a poslaneckých klubů je nejprve nalézt politickou dohodu o tom, zda má úprava volebních pravidel proběhnout v minimalistické verzi se zachováním volebních krajů, nebo zda přistoupit k větší revizi.
Videozáznam a textový záznam vystoupení zástupců vedení Senátu byly zveřejněny na webových stránkách Senátu.

https://www.senat.cz/informace/galerie/videogalerie/video.php?id=785


Zdeněk Nytra

Senátor volebního obvodu 70. Ostrava – město

Předseda Senátorského klubu ODS a TOP 09

Další články v kategorii