Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

zprávy ze Senátu

Já v médiích
Senát povede Miloš Vystrčil

Senát povede Miloš Vystrčil

20.2.2020

Novým předsedou horní komory českého parlamentu se ve středu 19. 2. 2020 stal senátor Miloš Vystrčil. V tajné volbě získal 52 ze 76 odevzdaných platných hlasů. Jiří Růžička i nadále zůstává 1. místopředsedou Senátu. Krátce po oznámení výsledků se pak sešel Senátorský klub ODS, který rozhodl, že v pozici předsedy klubu vystřídá Miloše Vystrčila senátor Martin Červíček a 1. místopředsedou se stane senátor Zdeněk Nytra.


„Na úvod chci především poděkovat za podporu, které se mi dostalo, je to pro mě velká čest a velmi si toho vážím. Zároveň chci říci, že platí, že se budu snažit, aby Senát nadále plnil roli ústavní pojistky, roli hlídače exekutivy a nakonec roli jakési kotvy, protože Senát je instituce, která, v případě, že by přišla nějaká bouře či vichr, dokáže zařídit, aby Česká republika zůstala na místě, aby nebyla zavanuta někam do neznáma, případně dokonce do ztracena. V tomto smyslu jsem přesvědčen, že Senát napříč stranami je ochoten pracovat a navzájem se domlouvat,“ uvedlo  Miloš Vystrčil své zvolení do nové funkce.


"Dnešní volba předsedy senátu za zesnulého Jarosava Kuberu dopadla nad očekávání. Je to nejen pro Miloše Vystrčila, ale i pro ODS veliký závazek a úspěch. Tímto Milošovi přeji v této, jistě náročné, funkci hodně úspěchů a doufejme, že v ní dlouho vydrží." Komentoval zvolení nového předsedy senátor Zdeněk Nytra.

 Zdroj a foto: Senát PČR

Další články v kategorii