Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

zprávy ze Senátu

Já v médiích
Senát hlasoval pro změnu zákona o hmotné nouzi

Senát hlasoval pro změnu zákona o hmotné nouzi

19.8.2021

Na svém zasedání 18. srpna 2021 Senát schválili odškodnění pro Zlínský kraj a obce, které byly zasaženy výbuchem muničního skladu ve Vrběticích. S vědomím, že nelze napravit všechny újmy, které si museli obyvatelé těchto obcí prožít je možné je zmírnit. Proto senátoři tento návrh zákona bez váhání podpořili.

V Senátu rovněž zaznělo připomenutí výzvy předsedy Senátu směrem k Vládě, která se měla zabývat nezvyklými praktikami kontroly Státního úřadu inspekce práce, které se zúčastnila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a kandidát Matěj Stropnický. Premiér vydal vyjádření, z něhož nevyplývá, že by tento problém s ministryní Maláčovou řešil. Senátorský klub ODS a TOP 09 je přesvědčen, že se nesmí stát, aby někdo využíval svého postavení k politicky motivovaným krokům, které jen škodí firmám na našem území.

Dále jsme hlasovali pro změnu současného zákona o pomoci v hmotné nouzi. Ten pomůže lidem ve vyloučených lokalitách, kteří trpí kvůli nepřizpůsobivým sousedům. Není vhodné dále přihlížet tomu, jak někteří jedinci systematicky zneužívají systému a udělali si živobytí z čerpání dávek. Tito nečestní lidé také opakovaně páchají trestné činy a tomuto problému jsme dnes mohli konečně vydat jasnou stopku.

Přijali jsme v Senátu i usnesení, které vyzývá předsedu vlády, aby zastavil plánované snížení rozpočtu pro vědu, výzkum a inovace o 2 miliardy korun. Vzdělání, věda a výzkum jsou totiž tou nejdůležitější podmínkou k budoucí prosperitě. Je to cesta k odpovědnému přístupu k životnímu prostředí i k rostoucí ekonomice.


Zdeněk Nytra

Senátor volebního obvodu 70. Ostrava – město

Předseda Senátorského klubu ODS a TOP 09

Další články v kategorii