Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

zprávy ze Senátu

Já v médiích
Novelu zákona o hasičském záchranném sboru jsem podpořil

Novelu zákona o hasičském záchranném sboru jsem podpořil

28.1.2021

Hlasoval jsem pro novelu zákona č. 320/2015 Sb., o hasičském záchranném sboru, kterou Senát 28. ledna 2021 schválil.


Díky novele ubyde hasičským záchranným sborům administrativní zátěž. Dojde také k úpravě úhrad nákladů vzniklých sborům při zásahu u dopravních nehod. Novela dále upravuje propojení zasahujících jednotek hasičů s jinými informačními systémy.

„Novela je nutná. Jako jeden z příkladů uvedu situaci, kdy loni na přelomu jara a léta, po ukončení Nouzového stavu, přestala krajská hygiena v Ostravě, a možná i jinde v republice, dávat hasičům jakákoli data. A nejen hasičům, ale třeba i hejtmanovi.“

Dále novela konkretizuje možnosti uveřejnění pořízeného záznamu ze zásahu. „Opět uvedu příklad. V souvislosti s tragickým požárem výškového objektu v Bohumíně byli hasiči obviněni z pozdního zásahu. Vyvinit se ale nemohli, protože byli vázáni nemožností zveřejnit záznam ze zásahu, který dokazoval, ve které minutě lidé začali při zásahu skákat z oken.“Výsledek hlasování o novele zákona o hasičském záchranném sboru: Z přítomných 50 senátorek a senátorů bylo při hlasování 46 „pro“, čímž byl návrh zákona schválen.
Zdeněk Nytra

Senátor volebního obvodu 70. Ostrava – město

Předseda Senátorského klubu ODS a TOP 09


Další články v kategorii