Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

zprávy ze Senátu

Já v médiích
Kompenzační bonus pro OSVČ  se prodlouží do června

Kompenzační bonus pro OSVČ se prodlouží do června

17.4.2020

Dnes se na jednání Senátu PČR podařilo schválit a připravit k odhlasování do Poslanecké sněmovny pozměňovací návrh, který inicioval senátorský klub ODS spolu s dalšími kolegy senátory a jenž upravuje doposud vládou odsouhlasený návrh pomoci OSVČ.

Oproti původní jednorázové částce, čerpatelné pouze do konce dubna, náš návrh reaguje na postupný plán rozvolňování opatření omezujících činnost OSVČ a nastavuje výši kompenzačního bonusu následovně: v březnu a v dubnu 500 Kč/den, v květnu 700 Kč/den a v červnu 900 Kč/den. Jsem rád, že Senát v uvědomění si závažnosti situace zareagoval rychle a zákon v takto upraveném znění odhlasoval. Zákon je připraven na úterní zasedání Sněmovny a stačí, aby jej podpořili i vládní poslanci.

Zároveň se nám povedlo, obdobně jako u zákona o některých opatřeních ke zmírnění dopadů epidemie na nájemce bytů, i u zákona týkajícího se nájemců prostor sloužících podnikání, vložit poskytnutí státní záruky ve výši 80 % všech dluhů nájemců z nájemného pro pronajímatele. Věříme, že s tímto návrhem uspějeme i v Poslanecké sněmovně a tím aspoň částečně rozprostřeme zatížení z výpadků příjmů na straně nájemců a nepřeneseme je v plné míře na pronajímatele.


17. dubna 2020, Zdeněk Nytra

Další články v kategorii