Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

zprávy ze Senátu

Já v médiích
K nedotažené novele krizového zákona...

K nedotažené novele krizového zákona...

21.1.2021

Novela krizového zákona umožňuje trestat a sankcionovat fyzické a právnické osoby za nedodržování krizových opatření. Senát tuto novelu na své schůzi 7. ledna 2021 zamítl.

Tato novela budí více otázek, než dává odpovědí. Na jaře podnikatelé krizová koronavirová opatření ještě poctivě plnili, přestože byla nejednoznačná a protichůdná, měnila se ze dne na den, ale klidně i během jediné tiskové konference.

Veřejnost ale chaotickým krizovým opatřením už přestala věřit. To je jeden z důvodů, proč dochází z její strany od podzimní vlny k porušování krizových opatření.

Hlavním důvodem, prč Senát novelu Sněmovně 7. ledna 2021 vrátil, jsou dva. Nemůžeme po někom chtít pod hrozbou 3 milionové pokuty, aby dodržoval nejasná opatření a nařízení, ve kterých se už nikdo nevyzná a málo kdo jim věří.

Ale hlavně, jestliže chce vláda vepsat do zákona možnost sankcionovat pokutami právnické a fyzické osoby, pak by měla vláda upravit i další dva paragrafy. Konkrétně paragrafy o náhradě vzniklé škody a omezení vlastnického práva.


Zdeněk Nytra

Předseda Senátorského klubu ODS a TOP 09

Další články v kategorii