Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

zprávy ze Senátu

Já v médiích
Jak budu hlasovat na 21. schůzi Senátu

Jak budu hlasovat na 21. schůzi Senátu

29.4.2020

Po čtrnácti dnech se na 21. schůzi Senátu dne 29. dubna opět otevře téma tak zvaného kompenzačního bonusu. Včera jsme se v klubu ODS dohodli, že rozšíření zákona sice vítáme, ale není dostatečné. Proto chceme zákon doplnit a zvednout kompenzační bonus na 700,- korun za květen a na 900,- korun za červen. Důvodem je fakt, že jak plynou vládní omezení, jednotliví OSVČ jsou ve stále tíživější situaci a tento stav jim chceme kompenzovat. 

Ministryně Schillerová k zákonu před čtrnácti dny tvrdila, že na pětadvacítku nedosáhnou OSVČ s dohodami o provedení práce a pracovní činnosti s limitem příjmu tři a deset tisíc korun, jelikož nejsou nikde evidováni ve zdravotním pojištění. Najednou se ale v zákoně objevila formulace, že bonus dostanou OSVČ, kteří jsou současně dohodáři a pracují pro pedagogické účely. Velmi nás v klubu ODS zajímá, proč je toto možné pro pedagogy, a pro jiné OSVČ nikoliv. Přece existují další skupiny potřebných OSVČ a dohodářů v jednom, například pečovatelé.

Dalším zásadním bodem programu bude zákon o nájmech, jak v bytech, tak pro komerční účely. Kolega Černín už připravil ústavní žalobu na tyto dva zákony, které minulý týden Poslanecká sněmovna přehlasovala. My se k žalobě připojíme a dále podáme druhou ústavní žalobu, kterou se budeme domáhat zrušení nařízení vlády k zastropování nájmů. To se má totiž týkat nejen dopadů koronaviru, ale i jiných krizových opatření, což ale může trvat i dva roky. To je však na tak dlouhou dobu neústavní a neudržitelné. Tato ústavní žaloba už je připravena a v tuto chvíli, ještě před schůzí Senátu, ji podepsalo již dvacet čtyři senátorů.Zdeněk Nytra, 29. dubna 2020Foto: Senát PČR

Další články v kategorii