Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

zprávy ze Senátu

Já v médiích
Inspekce z europarlamentu: Zdeněk Nytra v pořadu "Události, komentáře"

Inspekce z europarlamentu: Zdeněk Nytra v pořadu "Události, komentáře"

27.2.2020

Skupina poslanců Evropského parlamentu právě teď zjišťuje v České republice fakta o údajném střetu zájmů premiéra Andreje Babiše.

Tým poslanců z europarlamentu během své inspekce u nás navštíví resorty zemědělství, financí a místního rozvoje. Plánuje také setkání s předsedou Nejvyššího kontrolního úřadu a předsedou Senátní komise k evropským auditům, Zdeňkem Nytrou.

V pořadu Události, komentáře České televize vysílaném dne 26. 2. 2020 senátor Zdeněk Nytra před plánovanou schůzkou s europoslanci uvedl: "Chtěl bych europoslance upozornit na to, že první audit je de facto ukončený. Dnes se řeší důsledky nebo následky tohoto auditu pro Českou republiku a přitom v podstatě dál probíhá čerpání. Takže mám představu, že by měly být dotace pozastaveny, což by tu druhou stranu donutilo dojít v reálném čase k nějakému reálnému výsledku a k té definici, jestli pan premiér je nebo není ve střetu zájmů v nějaké konečné fázi." Senátor dnes  ČT také řekl, že hodlá dále sledovat mozaiku, kterou europoslanci během inspekce poskládají.

Celý rozhovor se senátorem Zdeňkem Nytrou najdete na stránkách ČT24.Foto: ODS

Další články v kategorii