Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

zprávy ze Senátu

Já v médiích
Doplatky na bydlení se snižují, souhlas obce zůstává

Doplatky na bydlení se snižují, souhlas obce zůstává

16.3.2017

„Jednotlivec v obci do deseti tisíc obyvatel užívající sám pokoj v ubytovně  bude moci obdržet doplatek na bydlení do maximální výše 3.849 Kč. Jednotlivec užívající pokoj v ubytovně s další osobou bude moci obdržet doplatek na bydlení do maximální výše 2.848 Kč. Čtyřčlenná rodina do maximální výše 10.118 Kč. 

V Praze pak jednotlivec užívající sám pokoj v ubytovně, bude moci obdržet doplatek na bydlení v maximální výši 6.185 Kč. Jednotlivec užívající pokoj v ubytovně s další osobou, obdrží doplatek na bydlení v maximální výši 4.446 Kč. A čtyřčlenná rodina v Praze pak maximální výši 15.158 Kč.“  - Doplatky na bydlení se snižují o 10 %.

Toto jsou konkrétní  údaje z novely zákona o hmotné nouzi, kterou senát schválil na své březnové schůzi. /pro hlasovali i senátoři za ODS/.  Obcím tak  zůstane určitá pravomoc ve vztahu k poskytování státních doplatků na bydlení, který v minulosti prosadila ODS. Podle ministerstva práce a sociálních věcí je  však v rozporu s ústavním pořádkem. "Není možné, aby v jedné obci měl člověk právo na doplatek, a ve druhé ne. Problém možného vzniku ghett nelze tímto způsobem řešit," řekl Jiří Dienstbier (soc.dem). 

Novela zákona nyní čeká na prezidentův podpis

Další články v kategorii