Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

zprávy ze Senátu

Já v médiích
Dnešek v Senátu přinese jednání o cyklo-novele a exekučním řádu

Dnešek v Senátu přinese jednání o cyklo-novele a exekučním řádu

9.6.2021

Co se týče projednávaných bodů senátní schůze, v našem klubu panuje shoda, že dva nejproblematičtější body jsou novela o cyklistech a exekuční řád.


S argumenty, že znění cyklistického zákona má být hlavně výchovné, bohužel nesouhlasím. Jak je to napsáno, není výchovné, ale vyloženě sankční proti proti motoristům. Chápu, že se musíme na silnice vejít všichni, jak cyklisté, tak chodci i motoristé, ale podle mého názoru se to nedá dělat tímto způsobem.

Rozumím důvodům, proč budeme projednávat novelu týkající se cyklistů v takovém znění. Úmysl byl určitě dobrý, nicméně provedení je nereálné.

V klubu máme připomínky k povinnému odstupu 1,5 metru při předjíždění cyklistů. Řidič motorového vozidla by při porušení tohoto odstupu dostal sankci 7 bodů, pokutu ve výši 5 až 10 tisíc a zabavení řidičského průkazu na 6 až 12 měsíců.

Na spoustě komunikací ale není možné tento požadavek realizovat z důvodu šířky dané silnice. Proto musíme najít vhodný kompromis, který zajistí bezpečnou jízdu cyklistů, ale nebude extrémně znevýhodňovat řidiče.


Zdeněk Nytra

Senátor volebního obvodu 70. Ostrava – město

Předseda Senátorského klubu ODS a TOP 09


Foto: Senátorský klub ODS a TOP09

Další články v kategorii