Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

zprávy ze Senátu

Já v médiích
Dnes v Senátu projednáváme hned tři zákony v legislativní nouzi

Dnes v Senátu projednáváme hned tři zákony v legislativní nouzi

15.12.2021

Dnešní schůze Senátu má na programu v podstatě mix návrhů zákonů, z nichž jsou některé řešeny v legislativní nouzi, a dále několik evropských tisků.

Během včerejšího klubu jsme se domluvili na tom, že podpoříme všechny tři zákony v legislativní nouzi, to znamená ošetřovné, příspěvek v karanténě i kompenzační bonus pro rok 2022 a zbývající dva měsíce roku letošního.

Dále se budeme zabývat energetickou krizí, respektive věcmi, které s tím souvisí. Tedy na programu máme i projednávání návrhu Evropské komise na zmírnění dopadu nárůstu cen energií.

V této věci jsou návrhy, bohužel, naprosto nekonkrétní. Alespoň podle našeho názoru nepřinášejí vůbec žádné řešení situace a budeme vyzývat Evropskou komisi, aby okamžitě zastavila obchodování s emisními povolenkami do doby, než se dotyčná směrnice pro jejich obchodování nějak rozumně upraví.

Řádově čtyřnásobný nárůst cen emisních povolenek v posledních měsících opravdu nedává smysl a postihuje velké podniky, střední i malé podniky. Stejně tak promítnutí cen těchto povolenek, například do tepla, postihne velkou většinu domácností.

Další věcí, kterou se na dnešní schůzi chceme zabývat je informace předsedy vlády v demisi, který by se měl od zítřka účastnit zasedání Evropské komise. V tomto případě chceme podpořit jeho jednání v otázce uznání jaderné energie jako bezemisního zdroje, a to přesně v souladu s tím, jak se dohodli zástupci V4 a Francie na začátku tohoto týdne.

Zdeněk Nytra

Senátor volebního obvodu 70. Ostrava – město

Předseda Senátorského klubu ODS a TOP 09


Další články v kategorii