Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

zprávy ze Senátu

Já v médiích
Darovaná taiwanská linka ve Zlíně vyrobila první respirátory

Darovaná taiwanská linka ve Zlíně vyrobila první respirátory

16.3.2021

Po několika týdnech testování zahájila 11. března 2021 provoz linka na výrobu respirátorů FFP2, kterou České republice věnoval Taiwan. Její výrobní kapacita je až jeden milion respirátorů měsíčně, přičemž pět procent těchto respirátorů poputuje v pravidelných intervalech zdarma do českých nemocnic.

Linku provozuje česká společnost SPUR ve Zlíně. Slavnostní přestřižení pásky bylo svěřeno předsedovi Senátu, Milošovi Vystrčilovi. Virtuálně se jej zúčastnil také ministr zahraničních věcí Taiwanu, Joseph Wu. Ten během aktu zdůraznil, že darovaná linka je symbolem přátelství mezi demokratickými zeměmi a nástrojem boje proti pandemii, která svět sužuje už více než rok.

Čeští občané přijímají výrobní linku s nadšením. „Je naše, zaměstnává naše lidi a produkty půjdou do našich nemocnic. Tahle spolupráce mi dává smysl,“ vyjádřila se za veřejnost paní Marcela Lilingová z Broumova.

„Tento dar má pro nás velký význam, ale to, čeho jsme spolu s Taiwanem dosáhli, je mnohem významnější,“ řekl během setkání 11. března předseda Senátu Miloš Vystrčil. „Podpořili jsme svojí návštěvou demokratickou zemi a lid, který chce žít svobodně. Dokázali jsme sami sobě, že jsme suverénní, svébytní a že se neskloníme ani před tím, kdo vypadá, že je silnější a mocnější.“


Zdeněk Nytra

Senátor volebního obvodu 70. Ostrava – město

Předseda Senátorského klubu ODS a TOP 09


Foto: Zdeněk Němec - instalace výrobní linky v únoru 2021

Další články v kategorii