Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

zprávy ze Senátu

Já v médiích
Daňový balíček? Necháváme lidem v peněženkách více peněz!

Daňový balíček? Necháváme lidem v peněženkách více peněz!

10.12.2020

Díky dohodě mezi parlamentními komorami a vládou se podařila vytvořit taková podoba daňového balíčku, díky které zůstane více peněz lidem a zároveň na ni nedoplatí obce a kraje.

Zrušení superhrubé mzdy, zavedení sazeb daně z příjmu ve výši 15 a 23 % z hrubé mzdy, zvýšení slevy na poplatníka, kompenzace samosprávám, zamítnutí návrhu na zdanění příjmů z prodeje firem, rozpočtová odpovědnost – to vše jsou kroky, které zajistí lidem a samosprávám více peněz. Zástupci koalice ODS, KDU-ČSL a TOP 09 pevně věří, že tato úprava daňového balíčku získá dostatečnou podporu v Senátu a následně i ve Sněmovně. 

„Zrušení superhrubé mzdy, zavedení sazeb z příjmu fyzických osob 15 a 23 %, snižování daní. To jsou body, které má ODS v programu již několik let a teď se je konečně podařilo splnit. Již od začátku roku 2021 tak budou mít lidé každý měsíc více peněz. Díky silnému senátorskému klubu máme šanci upravit poslanecký návrh daňového balíčku. Návrh, o kterém budeme dnes hlasovat v Senátu, je rozumným a akceptovatelným kompromisem, na kterém jsme se shodli po mnoha jednáních s premiérem Babišem, ministryní Schillerovou, ale i samosprávami a našimi zástupci ve Sněmovně.“


Zdeněk Nytra

předseda senátorského klubu ODS a TOP 09Další články v kategorii