Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Zůstanou Hošťálkovice  v Ostravě?

Zůstanou Hošťálkovice v Ostravě?

22.1.2020

Městský obvod Ostrava- Hošťálkovice plánuje stavbu devíti rodinných domů se zahradou. Má na to již i stavební a územní povolení. Jenže k tomu, aby mohla nová malá čtvrť vzniknout, je nutné postavit příjezdovou cestu za třináct milionů korun.

Hošťálkovice ale tolik peněz nemají , a už před léty požádaly o pomoc ostravský magistrát. Ten slíbil, že silnici postaví. Současné vedení města však s touto investicí už nepočítá

Tato skutečnost vyvolává úvahy o osamostatnění Hošťálkovic. Starosta Jiří Jureček /STAN/ tvrdí, že by samostatná obec měla podle rozpočtového určení daní o více než polovinu větší rozpočet než nyní a nebyla tak zcela závislá na penězích města Ostravy. „ „Na projektech za loňský rok jsme dostali nulu a na rok 2020 máme taky nulu. To už je potom opravdu důvod vážně přemýšlet o tom, odejít ze společenství městských obvodů v rámci Ostravy,“ řekl starosta vostravském zpravodajství ČT.

Náměstkyně ostravského primátora Zuzana Bajgarová /ANO/ :  „Ostrava má celou řadu nezastavěných proluk v centru města, přitom se neustále roztahuje do šířky, staví se v těch okrajových částech, které jsou následně velmi náročné na údržbu a správu,“ řekla v TV 21 1. 2020.

Text k obr: V květnu 2019 byla v Hošťálkovicích dokončena rekonstrukce hasičské zbrojnice. Zdejší sbor  hasičských dobrovolníků patří k nejstarším v regionu. První hasičskou stříkačku mu zakoupil v r. 1901 majitel zdejšího statku Alfons Rotschild, aby před ohněm uchránil své statky v blízkých  obcích  Lhotka a Bobrovníky.


Další články v kategorii