Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Začala modernizace křižovatky u Kotvy

Začala modernizace křižovatky u Kotvy

7.7.2020

Práce budou trvat rok, odměnou pak budou nové jízdní pruhy pro auta, zastřešené zastávky MHD a cyklostezka. Těšte se na evropský standard, který si Ostravané zaslouží.

Vstupem do dnešního dne platí v Ostravě – Zábřehu změny v silniční dopravě kvůli modernizaci křižovatky a tramvajových kolejí v lokalitě Kotva. Autobusy tudy jezdí po objízdných trasách od začátku července, kdy přešly na letní jízdní řád. Pro automobilisty změny platí ode dneška.  

Co vypadá na první pohled jako strašák, není zase tak černé. Během oprav se totiž stále bude u Kotvy po Výškovické ulici jezdit v obou směrech v jednom pruhu.

Z Výškovické teď ale neodbočíte doleva na ulici Čujkovovu. Naopak z Čujkovovy je možné vyjet na ulici Výškovickou jen doprava. Trochu nepříjemné asi budou nárazové plné uzavírky křižovatky Výškovické a Čujkovovy ulice v dalších etapách oprav během následujících měsíců. Objízdné trasy ale povedou po ulicích Rodimcevova a Pavlovova.

Chodci budou během stavebních prací využívat dva pěší koridory v blízkosti tramvajových zastávek, aby se bezpečně dostali přes ulici Výškovickou a také na zastávky MHD. Na podzim (září a říjen) je v plánu také úplná výluka tramvajové MHD. Zastávky budou na chodníku a místo tramvají budou jezdit autobusy.


Zdeněk Nytra, 7. července 2020


Další články v kategorii