Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Vítkovice: 660 let

Vítkovice: 660 let

1.12.2017

Před 660 lety se po prvé v písemných pramenech objevila zmínka o obci Vítkovice. Výstavou dobových písemných i materiálních dokumentů k tomuto výročí se zároveň loučí se svou existencí jako kulturního centra obvodu Dům u šraněk na Jeremenkově ulici č. 13. Od ledna 2018 se veškeré kulturní akce přesouvají do prostor vítkovické knihovny na ulici Kutuzovově 14.

Vítkovická knihovna má bezbariérový vstup a dostatečně velké prostory, které lze používat k přednáškám, besedám i kulturním vystoupením. Navíc radnice počítá i přístavbou dosavadní knihovny, aby vítkovický obvod měl plnohodnotné kulturní centrum. 

Dům u šraněk jako kulturní zařízení zahájil svou činnost v roce 2012. Velkou zásluhu na jeho pestrém programu má vítkovická rodačka, paní Lenka Kocierzová /na snímku/,67letá malířka, grafička, ilustrátorka, designérka a fotografka, která  zvítězila v letošním XI. ročníku ostravské ankety Senior roku 2017. O činnosti paní Kocierzové svědčí i  její heslo ve Wikipedii. 

Velkého ohlasu se těší její Vycházky pod klouboukem, které pořádá nejen ve Vítkovicích, ale i v Moravské Ostravě, kde bydlí. Od roku 2015 vede i kroniku městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Životním mottem paní Lenky je "lepší se opotřebovat, než zrezivět.“ Prozradila nám, že je voličkou senátora Zdeněka Nytry.

Připomeňme ještě, že v letošním výročním roce začalo ve Vítkovicích pravidelně hrát Divadlo Mír, jehož domovskou scénou je bývalé kino stejného jména. Další výročí- 115- se letos vztahuje k vítkovické radnici, která je nejen  kulturní památkou, ale po své revitalizaci i reprezentativním centrem městského obvodu.  


 

Další články v kategorii