Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Uzavírka Těšínské ulice v Radvanicích: Místní se díky ní ve 21. století dočkají kanalizace

Uzavírka Těšínské ulice v Radvanicích: Místní se díky ní ve 21. století dočkají kanalizace

16.7.2020

Výstavba dlouho očekávaného připojení Radvanic a Bartovic na městskou kanalizaci pokračuje od června. Práce si však vyžádaly daň na místních obyvatelích, protože kvůli nim došlo na uzavírku hlavního silničního průtahu obcí a to ulice Těšínské ve směru z Radvanic do centra Ostravy.


„K uzavírce Těšínské došlo na začátku července. Řidiči na ni natrefí ve směru do centra Ostravy při sjezdu z velkého kruhového objezdu. Vozidla musí využívat objízdné trasy po ulici Rudné a Šenovské,“ přibližuje doporučenou objízdnou trasu starosta obvodu Aleš Boháč. Městská hromadná doprava naštěstí uzavírkou projíždí v obou směrech bez omezení. Auta také projedou Těšínskou ulicí, ale jen směrem z centra do Bartovic. V uzavírce ale musí čekat na semaforech.  

Dopravní omezení potrvá zhruba tři týdny. Jeho důvodem jsou přípravné práce pro položení kanalizačního sběrače B a připojení ulic Dalimilova, Hviezdoslavova, Menšíkova a Ščerbovského na tento sběrač. V obci dochází kvůli budování kanalizace do 30. září také k úplné uzavírce místní komunikace ulice Na Pasekách a ulice K Hájence.

Obyvatelům Radvanic a Bartovic absence kanalizaci vadí. „Máme 21. století a my žijeme ve třetím největším městě republiky jako za časů cholery,“ říká o chybějící kanalizaci sedmasedmdesátiletý obyvatel Bartovic, Čestmír Kaňok. Ten žije v Bartovicích nepřetržitě od svého mládí a jako pamětníka jej situace velmi trápí.

„Kanalizaci nám slibují v Bartovicích už dvacet let, ale konkrétně ulice kde bydlím, ještě není ani v investičních plánech,“ říká dále Čestmír Kaňok a dodává: "Osobně jsem sice obdivovatelem vážné hudby a na koncerty chodím, ale raději bych měl doma hotovou kanalizaci, než aby město dalo peníze do nové koncertní haly, navíc s dalšími nejistými provozními náklady v budoucnu."16. července 2020, Zdeněk NytraDalší články v kategorii