Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Už se ví, co bude s celým areálem městských jatek

Už se ví, co bude s celým areálem městských jatek

2.7.2018

Šest budov, které byly postaveny jako přístavba městských jatek v Moravské Ostravě před 2. světovou válkou, se promění v mezinárodní kulturní centrum. Po rekonstrukci vznikne v areálu koncertní hala, hudební kluby, místnosti pro pořádání workshopů, přednášek, malé infocentrum a zázemí s ubytováním pro rezidenční umělce.

Veřejnou zakázku vyhrála se svým ideovým návrhem „Otevřená zóna pro kulturu, kreativitu a spolupráci“ ostravská společnost Cooltour.

Přístavba jatek se skládá z šesti různých konstrukčních systémů navzájem stavebně propojených s výměrou 5 035 metrů čtverečních. Vykoupena byla za 37,95 milionu korun. Tvoří ji například bývalá hala elektroprodejny nebo budovy, v nichž sídlily kluby Templ a Boomerang na Stodolní ulici. 

Pro kulturní účely budou rekonstruována i historická městská jatka. Vedle  výstavních a koncertních prostor tam budou i kavárny či restaurace. Náklady se odhadují na 100 milionů korun. Budova městských jatek bude po rekonstrukci sloužit galerii Plato. Ta už využívá budovu Bauhausu, která se nachází v jejich těsném sousedství. 

text k obr.   Tato budova přivítá ty, kteří  vystoupí na vlakové zastávce Ostrava - Stodolní.  

Další články v kategorii