Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Univerzitní kampus na Černé louce zcela mění centrum Ostravy

Univerzitní kampus na Černé louce zcela mění centrum Ostravy

27.5.2021

Dvě nové budovy Ostravské univerzity na soutoku řeky Ostravice s Lučinou, a také u cyklostezky vedoucí až do Beskyd, rostou vyloženě skokově. Přesvědčit se o tom může každý, kdo těmito místy pravidelně prochází, či projíždí.

Budovy za Divadlem Antonína Dvořáka zaujmou na první pohled. Jednou z nich bude Klastr umění a designu Fakulty umění. Další stavba překvapí třeba běžeckým oválem na střeše budovy Zázemí pro sport, zdraví a technologie Pedagogické fakulty.

Univerzita se zejména výstavbou sportovního komplexu vyrovná univerzitním centrům, jaká mají v zahraničí. Podobně rozsáhlý sportovní kampus pak bude v rámci České republiky unikátní. Ovál Jogging/Walking Track bude sloužit jako aerobní zóna a univerzita ho bude využívat i pro rozsáhlý vědecký výzkum běžců.

Dalším výrazným prvkem je široké pobytové schodiště, které bude zaprvé spojovat obě budovy, může sloužit jako tribuna pro diváky a také k vybíhání schodů, které je populární aktivitou intervalových tréninků.

Projektanti zde mysleli rovněž na ekologii a v budově se počítá se zužitkováním dešťové vody, zatravněnou střechou, recyklací tepla a výrobou elektřiny.


Zdeněk Nytra

Senátor volebního obvodu 70. Ostrava – město

Předseda Senátorského klubu ODS a TOP 09