Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Slezská Ostrava darovala krev

Slezská Ostrava darovala krev

10.7.2017

Zajímavý počin uskutečnil městský obvod Slezská Ostrava – tamní radnice vyzvala na svých internetových stránkách dobrovolníky z obvodu, aby hromadně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice (FN) Ostrava.

Hromadné dárcovství krve není výjimečnou záležitostí, a jak dokumentuje facebooková stránka Krevního centra FN, přichází sem řada firemních či školních kolektivů. Slezská je ale vůbec prvním obvodem, který v Ostravě oslovil občany a akci zorganizoval.

Podle Slezskoostravských novin byl iniciátorem projektu místostarosta Mario Lyčka spolu s kolegou ze zastupitelstva Marcelem Pažickým – oba jsou jako dlouholetí dárci krve držiteli Zlaté Jánského plakety. K dalším zastupitelům se pak 30. května přidalo několik dobrovolníků – ne všichni přihlášení se bohužel kvůli nemoci mohli odběru zúčastnit. Od radnice dárci obdrželi dárkový balíček a v Krevním centru FN mohli při krátké exkurzi nahlédnout do jeho zákulisí.

Radnice hodlá příští rok akci na podporu dárcovství krve zopakovat. Třeba se podaří z ní udělat hezkou a záslužnou tradici, tak jak je tomu například u strážníků Městské policie Ostrava. Ti již několik let pravidelně darují krev 16. června, v den, který se ve světě slaví jako Den dárců krve. Každý rok počet strážníků roste, letos se k nim přidali i pracovníci prevence kriminality.

 

Další články v kategorii