Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Sídliště Kamenec se rozroste o 225 parkovacích míst

Sídliště Kamenec se rozroste o 225 parkovacích míst

4.8.2020

Za necelý měsíc začne regenerace sídliště na Kamenci, do které městský obvod Slezská Ostrava investuje 50 miliónů korun. Jedním ze zásadních prvků urbanistických změn bude vytvoření 225 parkovacích míst, aniž by přitom k úhoně přišly stávající travní plochy a stromy.


Tato očekávaná změna zkvalitní život na Kamenci. Přes dvě stě nových parkovacích stání budou moci místní rezidenti využívat pod estakádou Bazaly. Na místě bude položen nový asfaltový povrch, přibudou obrubníky a dopravní značení. Parkoviště bude monitorováno bezpečnostními kamerami. Prvních 96 parkovacích míst bude hotových ještě letos, vznik dalších 129 bude následovat v dalších etapách revitalizace sídliště Kamenec nejdříve příští rok.  

Parkování tady bude možné na tak zvanou rezidenční kartu, jejíž roční vydání přijde místní obyvatele na 360,- korun.

Od oprav, které začnou za nedlouho v září si obyvatelé Kamence mohou slibovat také nový městský mobiliář, který tvoří lavičky, pouliční lampy, stojany na kola, odpadkové koše a podobně.

Kamenec je druhé největší sídliště Slezské Ostravy. Žije tady přes tisíc lidí. Od roku 2018 zdejší radní nechali opravit část chodníků, došlo i na výsadbu květinových záhonů a osazení nového zábradlí kolem rušné ulice Bohumínské.


Zdeněk Nytra, 4. srpna 2020 Foto: ÚMOb Slezská Ostrava

Další články v kategorii