Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Šenov: Místní služebna Městské policie je chloubou

Šenov: Místní služebna Městské policie je chloubou

18.3.2020

Od začátku roku řešila šenovská služebna městské policie, jejímž zřizovatelem je Město Šenov, jak občanskoprávní spory, tak nehody a majetkové delikty.

Kromě toho, že šenovští strážníci přispívají k ochraně a bezpečnosti osob a majetku, dohlíží na dodržování pravidel občanského soužití, vyhlášek, bezpečnost povozu a pořádek na místních komunikacích, pořádají také besedy pro seniory z místního Domu s pečovatelskou službou.

Během jednoho takového setkání v prvním čtvrtletí tohoto roku strážníci věnovali velkou pozornost otázkám bezpečnosti penzistů doma i na ulici, nebo problematice podvodného, nejen podomního, prodeje tak zvanými Šmejdy. Senioři byli poučeni o neseriózních praktikách podvodníků  na telefonu i na internetu a také obdrželi od policistů osobní alarmy, které svým hlukem o síle 90 dB dokáží přivolat pomoc, pokud by senior byl uveden do jakékoliv nebezpečné situace.

Šenovští strážníci se také začali školit v poskytování první pomoci a těmito kurzy postupně projdou všichni. Během každodenního plnění povinností musí totiž být schopni nejen zakročit, ale také v případě potřeby poskytnout první pomoc před příjezdem záchranné služby.

V neposlední řadě se zaměřuje Městská police Šenov také na práci s dětmi a mládeží v oblasti prevence dopravy. Připravuje pro ně dopravně vzdělávací program, který má za cíl snížit počty a následky nehod našich ratolestí na pozemních komunikacích. Děti se spolu se strážníky budou učit, jak se bezpečně chovat na ulici a vyplní si vědomostní kvíz. Pro ty menší jsou pak připraveny omalovánky.

Zdroj: Město Šenov

Další články v kategorii