Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Ostravica – Textilia prý ožije za 5 let

Ostravica – Textilia prý ožije za 5 let

6.12.2017

Jakákoliv snaha o zvelebení centra Ostravy není možná bez vyřešení problému Ostravica- Textilia.

 Jaký je majetkový stav?

Komplex  čtyř zchátralých domů na náměstí   dr. E. Beneše v Mor. Ostravě, které patřily k módnímu domu ,  přenechala v roce 2014 společnost Amadeus Real  podnikateli Nikosi Boborasovi.  Současným  většinovým majitelem   má být  podnikatel Daniel  Zeman  z Havířova, dříve společník  N. Boborase.

Pozemky sousedící s budovami  prodalo město společnosti  Amadeus  Real. Pokud však firma nedoplatí městu dlužnou částku a nezrealizuje svůj projekt do roku 2018, pozemky připadnou zpět  Ostravě.

Plány majitele

D. Zeman bude čekat na rekonstrukci náměstí a pak hodlá zprovoznit dvě  budovy:  v jedné chce zřídit tržnici, ve druhé kanceláře.  Co se zbývajícími dvěma budovami, tedy historickým jádrem Ostravice, netuší.  „Je to na debatu s městem, zda by je nechtělo převzít, opravit a využít,“ řekl.

Jaké jsou současné výhledy? 

„Nevidím naději, že by se v nejbližší době mělo něco změnit k lepšímu,“ říká Lukáš Černohorský, předseda petičního výboru za záchranu této památky a poslanec Parlamentu za Českou  pirátskou stranu.

 Primátor Macura prohlašuje: „Věřím, že Ostravica znovu ožije, a to do pěti let. Již připravujeme ideovou soutěž, která přinese nápady na  využití bývalého obchodního domu a jeho okolí.“ 

Bývalý módní dům je v havarijním stavu od  dubna  roku 2000, kdy se při jeho nepovolené rekonstrukci zřítily stropy.  

text k obr. Tak měl vypadat interiér Ostravice již před 10 lety...

Další články v kategorii