Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Ostrava se pyšní letošním prvenstvím ve výzkumu "Město pro byznys"

Ostrava se pyšní letošním prvenstvím ve výzkumu "Město pro byznys"

2.6.2021

Ostrava zabodovala v nejrozsáhlejším srovnávacím výzkumu v Česku s názvem "Město pro byznys". V žebříčku nejlepších měst s největším podnikatelským potenciálem v ČR obsadila v rámci Moravskoslezského kraje 1. místo.


Do výzkumu se jednotlivá města nepřihlašují, ale jsou do vyhodnocení zařazena automaticky. Tomuto detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností.

Podle hodnocení organizátora výzkumu město Ostrava bodovalo v oblasti veřejné správy, tedy v těch kritériích, která svým postupem můžou přímo ovlivnit právě statutární orgány města.

Ostrava podle výzkumu například věnuje dostatečnou pozornost rozvoji veřejné dopravy, nebo podpoře kultury. Lidem nabízí největší rozsah úředních hodin a skvěle vychází také v podpoře webových stránek, tedy jejich obsahové kvalitě a přehlednosti z pohledu podnikatelů.

Vítězství Ostravy, coby města pro byznys, podtrhuje nejlepší výsledek v testu elektronické komunikace, který prostřednictvím fiktivních podnikatelských dotazů hodnotí kvalitu a včasnost odpovědí.

Na druhé příčce se v rámci našeho kraje umístilo město Frýdek-Místek, na třetím pak město Odry.Zdeněk Nytra

Senátor volebního obvodu 70. Ostrava – město

Předseda Senátorského klubu ODS a TOP 09


Zdroj: Město Ostrava

Foto: raš


Další články v kategorii