Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Nová Zámecká: atraktivní spojnice centra a Karoliny

Nová Zámecká: atraktivní spojnice centra a Karoliny

26.8.2018

Naše vize Nové Zámecké: Pečovat o domy, hledat solidní nájemce, investovat do rekonstrukcí a dostavbou proluk budovat nové obchodní prostory či byty. Nová Karoliny není skutečným centrem města - to je jen jedno. Obnovme centrum Ostravy spojme je s obchodní zónou Karoliny atraktivní Zámeckou ulicí.

Když mi  v loňském roce oznámila pobočka společnost mBank, sídlící na rohu ulic Zámecká a Puchmajerova, že nemá zájem o prodloužení nájmu a stěhuje se do Nové Karoliny, byl jsem postaven do obtížné situace. Zájemci o pronájem byli povětšinou z řad provozovatelů kasin a heren, kterých v centru přehršel, nehledě  na to, že nejsou klientem, který by byl pro pěší zónu přínosem. Nepodlehl jsem vidině vyššího nájemného a rozhodl se hledat „zajímavějšího” nájemce. Měl  jsem štěstí a prostor na Zámecké 15 se podařilo pronajmout panu Semanovi, který  hledal v Ostravě místo pro otevření pobočky franšízy CrossCafé. Naštěstí i proto, že další gastro provoz skvěle zapadá mezi již fungující a dobře známé podniky jako GoKaNa a Steakhouse Comedor, dává ulici motiv a hodnotné využití, schopné přitáhnout do centra více lidi, oživit jej

Kromě snahy hledat kvalitní nájemce vnímám jako další důležité téma dostavby proluk v městské zástavbě. Na Zámecké se jedná o tyto  proluky:

  •  vedle obchodního domu Bachner - Horník
  •  na místě bývalé Květinové síně,
  •  na místě tržnice na Zámecké 12
  •  dostavbu domu na Zámecké 15 o  horní patra

Mám docela jasnou představu, eventuálně projekty, jak by mohly vypadat. Rozvoji oblasti brání dostatek parkovacích míst. Nelze předpokládat, že by stavebně a finančně náročnou realizaci podzemních garáží či parkovacích domů, které jsou zde jako řešení jedině stavebně možné, zvládl soukromý vlastník domu.  Zajištění  této klíčové infrastruktury je na straně města, o tom není pochyb.  

Mgr.Petr Hradil, č.16 na kandidátce do zastupitelstva Mor. Ostrava a Přívoz

 Pozn. Ve srovnatelně velkém městě  Brně je v historickém centru 6 parkovacích domů o celkové kapacitě přibližně 1500 míst.  Centrum našeho města obsluhuje 1 parkovací dům o kapacitě 300 míst, navíc x metrů vzdálený.)

Text k obr.- Zámecká 15, bývalé Slezské mlýny. Záměr- dostavba horních pater, o které dům přišel při bombardování za 2. Světové války- využití- kanceláře, byty.

 

Další články v kategorii