Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Nejkvalitnější část cyklostezky Ostrava-Beskydy vede Slezskou branou

Nejkvalitnější část cyklostezky Ostrava-Beskydy vede Slezskou branou

22.2.2017

„ Ze 35 km  cyklostezky je nejlepší povrch mezi Vratimovem a Sviadnovem,“ tvrdí  cykloturisté, kteří  pendlují mezi Ostravou a Frýdlantem i několikrát týdně.  Je to zásluha regionu Slezská brána, kam  patří  i Šenov,  Václavovice a Vratimov, které jsou  součástí senátního obvodu č. 70 Ostrava- město.

Cyklostezka č. 59 (www.beskydyportal.cz)  má dosud několik neuralgických bodů, z nichž nejsložitější je v úseku obce Baška, kde lze mluvit o komunikaci určené výhradně pro cykloturisty jen podle jména. 

Na úseku Ostrava - Frýdek – Místek  je situace mnohem lepší, výjimkou je cca 300 metrový úsek mezi obcemi Řepiště a Paskov, kde se cyklisté  pohybují v těsné blízkosti automobilového provozu. 

„Tento úsek splňuje všechny parametry cyklostezky, jak je stanoví projekt,“ vysvětluje projektový manažer  Miroslav Lysek,  „přesto jsme po konzultacích a diskusi s řadou cykloturistů instalovali  kromě povinného značení i varovná upozornění  navíc,“ dodává. 

Svazek obcí (9) Region Slezská brána (www.slezska.brana) začal s výstavbou 7,4 km dlouhé  a 2,5 m široké asfaltované  cyklostezky, která vede podél  řeky  Ostravice již v roce 2011. Slavnostní otevření proběhlo  v září 2012,  ale tím projekt za  38 mil. Kč neskončil.  Dosud totiž není dokončeno majetkoprávní  vypořádání pozemků pod cyklostezkou.  

Region Slezská brána usiluje buď o odkup pozemků nebo zapsání věcného břemene do katastru nemovitostí.  Složitost tohoto úkolu dokumentuje fakt, že se celkem jedná o 48 různých majitelů pozemků. Informace o současném stavu  je na programu jednání zástupců členských obcí Regionu  Slezská brána, které se koná 7. března  2017 v muzeu Lašská jizba v Sedlištích.  Zasedání je veřejné. 

Další články v kategorii