Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Nebezpečný přechod v Nové Vsi s LED

Nebezpečný přechod v Nové Vsi s LED

6.3.2017

Přechod pro chodce v ulici U Hrůbků v městském obvodu  Nová Ves je osvětlen moderní LED diodovou technologií.

Osvětlení  přechodu  je pod mírným úhlem  ze směru příjezdu aut, nikoliv shora.  Chodec je tak osvětlen více ze strany, aby jej řidič viděl jasněji. Současně je třeba nastavit osvětlení tak, aby řidiče ani v jednom směru neoslňovalo.

Na realizaci bezpečného přechodu  v Nové  Vsi přispělo město Ostrava a Nadace ČEZ. Přechod leží uprostřed delší rovné silnice v místě mimo zástavbu, což řidiče často svádí k tomu, aby překročili povolenou rychlost. Dobrou viditelnost v místech, která jsou v blízkosti řeky Odry, navíc snižují na jaře a na podzim časté mlhy.

Radnice v Nové Vsi plánuje postupně osvětlit všechny přechody ve svém městském obvodu. Dva z nich, na ulici Fričova (u zastávky MHD Bartošova) a přechody v obou směrech v ulici U Boříka patří podle internetových stránek městské policie k rizikovým místům na území Ostravy.

Přechody pro chodce jsou častým místem dopravních nehod s tragickými následky a jejich kvalitní osvětlení dokáže podle statistik snížit počet střetů automobilů s chodci až o 65 %.

Další články v kategorii