Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Náměstí Republiky už nebude ostravským strašidelným průsmykem

Náměstí Republiky už nebude ostravským strašidelným průsmykem

13.10.2020

Město Ostrava chystá projekt zabývající se celkovou rekonstrukcí a estetizací prostoru tramvajových zastávek, revitalizací nástupišť a podchodů, včetně vybudování pojízdných pásů a přechodů, mezi zastávkami na ostravských Frýdlantských mostech. Plánovaná vize dokončení je do konce roku 2022. 

Na rekonstrukci byla vypsána veřejná zakázka. Odhadované celkové náklady na projekt činí 272 miliónů korun z dotace IROP. Práce by měly začít v roce 2021 s dokončením do roku 2022. Dojít tady má mimo jiné k rekonstrukci mostních objektů, které jsou ve špatném technickém stavu z důvodů zatékání vody.

V plánu je vybudovat pěší napojení na blízké parkoviště, autobusové nádraží a nákupní centra. Zrušena by měla být také třetí kolej a tím i jedno z nástupišť směrem z centra města, které lidem opravdu komplikují cestování a přestupy.

Frýdlantské mosty a tramvajová zastávka Náměstí republiky jsou jedním z nejfrekventovanějších míst v Ostravě, kde se kříží tramvajové spoje z centra do ostatních městských obvodů. Úprava dopravního řešení tady vylepší fungování důležitého přestupního místa, na které navazuje i meziměstská doprava.


Zdeněk Nytra, 13.října 2020Foto, zdroj: Město Ostrava


Další články v kategorii