Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Město Ostrava nabízí další 20 tisícovou finanční podporu podnikatelům

Město Ostrava nabízí další 20 tisícovou finanční podporu podnikatelům

18.1.2021

Město Ostrava dnes spustilo další příjem žádostí o okamžitou jednorázovou finanční podporu ve výši 20 tisíc korun. Pomoc je s několika podmínkami určena drobným podnikatelům s provozovnami na území města, kteří museli provozovny uzavřít v návaznosti na aktuální vládní opatření přijaté od 27. prosince.

Podnikatelé o jednorázovou pomoc ve výši 20 tisíc korun žádají výhradně prostřednictvím jednoduché počítačové aplikace https://pomoc.ostrava.cz/ do které po vyplnění žádosti nahrají naskenovanou kopii občanského průkazu, žádost si vytisknou, podepíší a naskenují zpět do aplikace k finálnímu odeslání.

Žadatel o finanční podporu nesmí být v insolvenci a nesmí mít dluh vůči městu. Celková výše jeho ročních příjmů z veškeré jeho podnikatelské činnosti musí za ucelený rok 2020 činit minimálně 180 tisíc a maximálně 12 milionů korun, resp. alikvot těchto částek, když měl například v roce 2020 provozovnu uzavřenu, ale pouze po dobu, kdy to nařizovala vláda. 

Zároveň musí žadatel prohlásit, že svou podnikatelskou činnost, na kterou podporu žádá, provozuje bez přerušení od 31. 8. 2020. Podrobnosti jsou zveřejněny na webu města na odkazu www.ostrava.cz/pomoc-podnikatelum .

Zdeněk Nytra

Senátor volebního obvodu 70. Ostrava - město


Další články v kategorii