Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Mariánské Hory: radnice, nebo školící centrum?

Mariánské Hory: radnice, nebo školící centrum?

5.7.2017

Občané městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky, kteří bojují proti stavbě nové radnice, jsou spokojeni. Projekt se odkládá na neurčito a starostka Janáčková si nesmí vzít úvěr 100 miliónů Kč.

A jak to všechno začalo? - Útvar hlavního architekta dostal projekt nazvaný Školící a vzdělávací centrum Mariánské Hory. Poté se ukázalo, že nejde o nic jiného než novou radnici. Starostka se k ní vyslovila následovně: „Ještě než bych odešla do svého politického důchodu, což tedy ještě nehodlám, tak bych chtěla ne si postavit pomník, ale postavit něco, co do budoucna přinese našemu obvodu jenom to dobré." – Ing. arch. Janáčková na radnici působí od roku 1990.

Podle ní obvod už zadal zpracování projektové dokumentace. - Je veřejným tajemstvím že se jedná o její vlastní projekt.

Naše Hulváky.cz je internetovou opozicí nespokojených občanů, kteří vyjádřili svůj nesouhlas peticí NE zadlužení obce. Upozorňuje rovněž na nesrovnalosti, které se vyskytují v argumentaci starostky, např. v jejím tvrzení, že než začala s přípravou projektu, konzultovala jej s primátorem i jeho investičním náměstkem.

Na poslední chvíli starostka zvolila úhybný manévr. Požádala zastupitele města, ať materiál z jednání rady stáhnou. „Naši žádost o souhlas s úvěrem doplníme a znovu předložíme na podzim,“ sdělila. Primátor Macura si ale nemyslí, že do podzimu se může něco změnit. Podle něj bylo stažení materiálu zbytečné a ve výsledku to znamená pro obvod totéž, jako kdyby zastupitelé o návrhu hlasovali a přijetí úvěru zamítli.

 

Text k obr.: Architektonicky : obluda, směřující vchodem na střed křižovatky. Spousta masy na úkor nápadu. Prostě narychlo spíchnuté. Vzhled jako z 90tých let minul. stol.
Finančně : Drahé, se splátkami na dlouhé roky. -Tak hodnotí projekt starostky Naše Hulváky. cz 

 

 

 

 

 Další články v kategorii