Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Lidem v Ostravě teď slouží šest nových moderních sanitek

Lidem v Ostravě teď slouží šest nových moderních sanitek

3.6.2021

Jsem rád, že se vybavení autoparku Městské nemocnice Ostrava-Fifejdy před několika dny rozrostlo o šest nových sanitních vozů.

Na rozdíl od žlutých sanitek rychlé pomoci tyto nové bílo-modré vozy neslouží primárně pro záchranu života pacientů, ale používají se pro přepravu pacientů z místa bydliště do zdravotnických zařízení, zařízení sociálních služeb na území města Ostravy a přepravy do rehabilitačních ústavů na území celé České republiky.

Nové sanitky jsou, v porovnání s těmi staršími, prostornější a mají o jednu sedačku pro pacienty navíc, takže teď odvezou více lidí najednou.

Sanitní vozidla jsou podle posledních standardů v celém prostoru klimatizována, zvětšený prostor také zvyšuje pacientům pohodlí při nástupu, výstupu i samotné jízdě. Ve výbavě samozřejmě nechybí nosítka, transportní křeslo, defibrilátor, rozvod kyslíku včetně kyslíkových lahví i držák infuzí.

Nové sanitky jsou začleněny do Integrovaného záchranného systému Moravskoslezského kraje, stejně jako všechny ostatní sanitní vozy Městské nemocnice Ostrava, kterých je nyní dvaadvacet.


Zdeněk Nytra

Senátor volebního obvodu 70. Ostrava – město

Předseda Senátorského klubu ODS a TOP 09


Foto a zdroj: MMO

Další články v kategorii