Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Kovové plastiky v Ostravě i v Praze

Kovové plastiky v Ostravě i v Praze

27.1.2017

Centrum Ostravy zdobí několik kovových plastik z tvorby studentů Soukromé střední školy Ave Art. Před hlavní nádraží byla na podzim instalována socha koně s důlním vozíkem, která dříve stála uprostřed kruhového objezdu před Novou radnicí. Plastika s názvem Pocta hornictví, oceněná v mezinárodně uznávané soutěži Hefaiston na Helfštýně, vyvolala mezi uměleckou veřejností rozporuplné reakce: někteří ji označují za ostudný kýč, jiní naopak za unikátní umělecké dílo. 

Úspěch Pocty hornictví na Hefaistonu ale nebyl výjimkou – na posledním helfštýnském setkání uměleckých kovářů v létě první cenu získala kovová plastika Havran studenta 4. ročníku Filipa Dluhosche. Ta je nyní vystavena v pasáži České národní banky v Praze v rámci projektu Pasáž českého designu, který prezentuje jak zavedené značky, tak začínající zajímavé designéry.

Další plastiky Ave Art zkrášlují prostor před nákupním centrem Nová Karolina. V Ostravě však nejsou k vidění pouze díla z kovu: Studenti řezbářství před několika lety přetvořili v areálu ostravské zoologické zahrady torza čtyř stromů v působivé zvířecí artefakty.

Další články v kategorii