Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
HLAVNÍ OSTRAVSKÉ NÁDRAŽÍ KONEČNĚ BEZ BARIÉR.

HLAVNÍ OSTRAVSKÉ NÁDRAŽÍ KONEČNĚ BEZ BARIÉR.

19.6.2017

Vstupní brána do třetího největšího města v republice a zároveň jedno z posledních velkých nádraží,  kde cestující s omezenou pohyblivostí museli čekat, až je k nástupišti převedou zaměstnanci Českých drah – to je ostravské hlavní nádraží. 

V úterý/20.6./  bylo po několika letech slibů a deseti měsících stavebních prací zprovozněno 6 nových výtahů. Cestující s kufry, kočárky i berlemi se tak konečně dočkali důstojného a hlavně pohodlného přístupu z hlavní budovy k nástupištím. 

http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/konec-trmaceni-po-schodech-hlavni-nadrazi-je-bez-barier-20170614.html

Podle záměrů SŽDC jsou nové výtahy pouze začátkem rozsáhlé modernizace ostravského železničního uzlu. Změny se však budou týkat především trati, nikoliv výpravní budovy. Místo dosavadního dvoukolejního čeká úsek mezi hlavním nádražím v Přívoze a Svinovem vícekolejné napojení a rekonstrukce by měla přinést také zvýšení traťové rychlosti. Dva roky ovšem zabere příprava projektu a samotné práce začnou probíhat až v roce 2023.

S okolím hlavního nádraží má velké plány město – v prostoru mezi ním a opraveným náměstím Svatopluka Čecha v Přívoze chce do několika let postavit moderní Muzeum městské hromadné dopravy. I tady se však – stejně jako tomu bylo v případě výtahů – spíše mluví než koná. Projekt muzea dopravy se připravuje už od roku 2011.

http://ostrava.idnes.cz/ostrava-chce-zabavne-muzeum-mestske-dopravy-mhd-fud-/ostrava-zpravy.aspx?c=A170422_2320835_ostrava-zpravy_jog

Další články v kategorii