Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Hlavní nádraží stále bez výtahů – oslava na staveništi?

Hlavní nádraží stále bez výtahů – oslava na staveništi?

29.3.2017

Na první jarní den jsem se vracel zpět do Prahy po pondělním rušném  jednání v senátorské kanceláři. Marně jsem doufal, že kufr už nebudu vláčet do 2. patra po schodech, ale chyba lávky, výtahy stále nejsou v provozu, i když to vypadá, že montáž je dokončena, protože na displeji u dveří v přízemí  svítí červená značka jako do zákazu vjezdu na ulici. Ohrady před dveřmi v přízemí i obou patrech nezmizely. Spojovací chodba mezi nádražím a nástupištěm je plná prachu a pohozených papírů. 

Zatímco firemní noviny Českých drah Železničář (nádražní budova už jim ovšem nepatří) v článku z 16. 3. informují, že výtahy by měly začít sloužit na přelomu února a března (kterého roku asi?), z úst tiskové mluvčí SŽDC se dovídáme, že to bude v červnu (roku letošního). Prý v souvislosti s odkrytím konstrukcí nastaly neočekávané a neplánované dodatečné práce: http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/stavba-vytahu-na-hlavnim-nadrazi-vazne-svezeme-se-az-v-cervnu-20170228.html. Ovšem nikde nikdo nepracuje – a stejnou zkušenost má i diskutér z mého FB a dokonce také někteří ostravští radní. 

Prvního května si budeme připomínat 170 let od chvíle, kdy na nově vybudované nádraží v Přívoze přijel první vlak v rámci slavné Severní dráhy císaře Ferdinanda. Vskutku smutná oslava, pokud bude budova stále vypadat jako opuštěné staveniště.

Další články v kategorii