Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Fifejdy mají první veřejnou lednici na Moravě

Fifejdy mají první veřejnou lednici na Moravě

18.7.2017

Lidé, kteří mají doma potraviny, jež nestihli spotřebovat, je mohou přinést do veřejné lednice. Místo aby potraviny vyhodili do kontejneru, mohou tak pomoci potřebným a lidem v nouzi. Lednice je umístěna na sídlišti Fifejdy v ulici Gen. Píky u objektu Armády spásy – Domu pro ženy a matky s dětmi.

Lednici otevřela koncem června  Potravinová banka v Ostravě, která ji také udržuje a kromě dobrovolných  přispívatelů  případně doplňuje. Peníze na její pořízení pomohli získat návštěvníci loňských Colours of Ostrava. Ve speciální mobilní aplikaci nasbírali body, za něž pak Nadace ČEZ věnovala potravinové bance na nákup lednice 50 tisíc korun.

Do venkovní lednice umístěné v dřevěné schránce lze darovat potraviny, které jsou zdravotně nezávadné, v původním obalu a nemají prošlé datum spotřeby. Speciální box slouží na trvalé potraviny, které nemusí být v chladu, jako je mouka, cukr, luštěniny, nebo konzervy. 

Jedná se o první sdílenou lednici na Moravě  - projekt doposud fungoval pouze v Čechách, a to v Plzni, Českých Budějovicích, Pelhřimově, Chrudimi a Praze.

Další články v kategorii