Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Dámský klub Ostrava věnoval potřebným  více než milion korun

Dámský klub Ostrava věnoval potřebným více než milion korun

9.3.2018

6.března mě pozval Dámský klub Ostrava na neformální diskusi. Spolu s ing. Miroslavem Svozilem jsme odpovídali na otázky začínající mým působením v Senátu, přes problematiku Ostravy - především jeho stagnujícím centrem-až po podzimní komunální volby.

Jsme nepolitické dobrovolné sdružení žen, usilující o zvýšení kulturní úrovně života v Ostravě pořádáním charitativních, poznávacích, vzdělávacích a kulturních akcí. Scházíme se, abychom se nejen vzdělávaly, ale i pobavily. Podmínkou členství je plnoletost, aktivní přístup k životu a doporučení dvou členek klubu,“ říká jeho předsedkyně RNDr.Jana Rutová.

Dámský klub pořádá Zahradní slavnosti, na nichž vystupují bezplatně přední ostravští umělci. Obrací se  na ostravskou veřejnost, aby svou účastí a sponzorskými dary přispěla na potřeby našich bližních- sociálně a zdravotně handicapovaných. „Od svého vzniku v roce 1996 jsme v následujících 20 letech získaly a poté věnovaly potřebným 1,125.269,- Kč,“ upřesňuje dr. Rutová. 

K příjemcům darů patří např. Mobilní hospice sv. Kryštofa a Ondrášek, Hospic sv. Lukáše /sprchovací postel za 61 tis. Kč a 80 tis. Kč  hotovost/,Centrum pro rodinu- Výzva 85 tis. Kč, Sdružení onkologických pacientů Onka- Amamzonky 88 tis. Kč, Krteček- domov pro matky s dětmi 76 tis. Kč, TyfloCentrum- středisko pro nevidomé 74 tis. Kč, Ústav sociální péče v Muglinově 88 tis.Kč, Nadace Mens sana 70 tis. Kč, Škola pro děti s kombinovanými vadami v O-Zábřehu 69 tis. Kč, Dětské stacionáře 68 tisk Kč a další charitativní organizace.


Text k obr. S předsedkyní Dámského klubu RNDr Rutovou jsme se na setkání dobře bavili. Další fotky najdete ve složce Fotogalerie na mém webu

Další články v kategorii