Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Dalších  sto milionů  z EU do Dolní oblasti Vítkovice

Dalších sto milionů z EU do Dolní oblasti Vítkovice

24.9.2018

Začala rekonstrukce dvou továrních hal za 123 miliónů Kč – z toho 105 mil.Kč jsou dotace z EU - pro účely pobočky Národního zemědělského muzea v Dolních Vítkovicích. Práce potrvají 15 měsíců.

Muzeum  formou otevřeného studijního depozitáře zpřístupní část své jedinečné sbírky historické zemědělské techniky a současně otevře interaktivní expozici  České potraviny, zaměřenou na jejich složení, rozmanitost, technologie zpracování atd. Autory architektonického řešení na revitalizaci obou hal včetně vestavby studijního depozitáře jsou Josef Pleskot a Milan Šraml.

Národní zemědělské Muzeum má kromě hlavní budovy na pražské Letné další čtyři pobočky v republice. Ostravská pobočka bude pátá,  a to v těsné blízkosti Velkého a Malého světa techniky. Areál Dolní oblast Vítkovice ročně navštíví 1,3 milionu návštěvníků, což byl jeden z důvodů, proč tam pobočka Národního zemědělského muzea vznikne. 

Současně s výstavbou muzea probíhá i rekonstrukce koksovny. Stavba za 13 mil. Kč / z rozpočtu Moravskoslezského kraje/ bude hotová za rok a  doplní celkový obraz výrobního cyklu  uhlí – koks – železo. Povede tudy zcela nová prohlídková trasa.


Další články v kategorii