Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Britská mutace uzavřela školku v mém volebním obvodě

Britská mutace uzavřela školku v mém volebním obvodě

24.2.2021

Mateřská škola v Ostravě-Petřkovicích v ulici U Kaple je na příkaz Krajské hygienické stanice Ostrava zavřená. Důvodem je výskyt britské mutace koronaviru.

Ředitelka Miroslava Hrubá při uzavření školky dne 23. února potvrdila, že je nakaženo zatím osm dětí a dva pedagogové. Britská mutace byla v mateřské škole potvrzena u poloviny nakažených. Pokud se nezmění nařízení vlády, děti se vrátí do tříd 1. března. Podmínkou je samozřejmě doložení negativního testu.

Šíření koronaviru a jeho mutací v České republice je nepříjemné. Přitom v okolních státech se dávno progresivně očkuje. Navíc dle informací od lékařů například vakcína Pfizer chrání i před britskou mutací a dle výzkumů naočkovaný člověk přestává být dalším nosičem viru, pokud se s ním opakovaně setká.

Ostravské očkovací centrum na Černé louce, které provozuje Fakultní nemocnice Ostrava, zahájilo před 2 dny registrace k očkování. Očkovat se tady začne 1. března. Registrovat se však nemůže kdokoliv z řad běžných občanů. Očkování je u nás stále ve fázi registrací lidí ve věku 80 "plus". Od 1. března  se pak mohou začít registrovat k očkování lidé ve věku 70 let "plus".


Zdeněk Nytra

Senátor volebního obvodu 70. Ostrava – město

Předseda Senátorského klubu ODS a TOP 09

Foto a zdroj: MŠ Petřkovice, KHS

Další články v kategorii