Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Aréna Moravia bude připojena na dálnici, ale se zpožděním

Aréna Moravia bude připojena na dálnici, ale se zpožděním

7.2.2018

Outlet Aréna Moravia, první obchodní centrum tohoto typu v Moravskoslezském kraji - značkové obchody/celkem 70/ za snížené ceny, se staví mezi dálnicí D1 a řekou Odrou v Ostravě- Přívoze/ 800 parkovacích míst/. Otevřeno by mělo být už v listopadu t.r., pokud se vyřeší jeho silniční připojení na dálniční okruh.

Další outlet se staví v Porubě-Plesné. Tamní Globus se rozšíří o nové obchodní centrum Géčko. /32  dva obchodů a 1420 parkovacích míst./ Jeho otevření je v plánu na říjen 2018.

Základním problémem u obou obchodních centerje dopravné napojení. V Porubě je to letitý problém: není dokončena stavba nazvaná prodloužená Rudná. "Silnici za zhruba devět měsíců je možné konečně dostavět, protože paralelně s vyřízením stavebního povolení bude probíhat i vyvlastnění pozemků na čtyřsetmetrovém nedokončeném úseku. Jde jen o obstrukční jednání manželů Richtárových, kteří se snaží za každou cenu zabránit výstavbě. Legislativní změny podobné situace pomohou odblokovat,“ řekl v prosinci 2017 ministr dopravy Dan Ťok.

Jak se to bude řešit  v Přívoze?

 Příjezd a výjezd do centra je plánován z Hlučínské ulice, což vyvolalo nevoli u starostů i obyvatel okolních obcí, protože komunikace je už nyní značně vytížená. Problematické dopravní napojení  by se mohlo podařit vyřešit. K outletovému centru by ale mohla vést i další místní komunikace, řekl náměstek hejtmana Jakub Unucka (ODS). „Ukázalo se, že největší kruhový objezd v našem kraji už není dálnice, ale je to silnice první třídy, a ze silnice první třídy lze legálně udělat sjezd na místní komunikaci,“ uvedl.

Podle něj je na investorovi, aby podnikl potřebné kroky tak, aby výstavba komunikace mohla začít. Podle náměstka přesto není reálné, aby stavba silnice byla dokončena zároveň v termínu dostavby samotného centra, odhaduje zhruba půlroční prodlevu. Investor podle něj projevil zájem tuto stavbu uskutečnit. Náměstek ostravského primátora Břetislav Riger (Ostravak) řekl, že investor se zavázal přípojku z kruhového objezdu k outletu zaplatit a udržovat ji.

 

 


Další články v kategorii