Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Aktuality

Já v médiích
Zákaz zveřejnit  audity neexistuje:  unijní úřady podporují požadavek senátní komise

Zákaz zveřejnit audity neexistuje: unijní úřady podporují požadavek senátní komise

1.8.2019

V červnu ustavil Senát komisi, která vznikla hlavně z toho důvodu, že se zásadně lišil text uveřejněné předběžné auditní zprávy a reakce jednotlivých členů vlády na ni. Chceme si rovněž ověřit, jak je ze strany českých orgánů prováděna kontrola jednotlivých dotačních projektů, protože je-li pravdivá v předběžné zprávě uváděná chybovost, pak jsou ohroženy dotace pro celou Českou republiku, napsal předseda komise senátor Zdeněk Nytra v odpovědi pro Parlamentní listy.

Ministerstva financí, zemědělství a průmyslu Senátu auditní zprávy neposkytla, tvrdí že je to proti pravidlům Evropské komise. Senát velkou většinou hlasů přijal usnesení, že jím vláda pohrdá.  

Předseda senátní komise Zdeněk Nytra:  „13. července jsem odeslal dopis na Ministerstvo financí, ve kterém žádám o to, ať nám předloží jeho dopis Evropské komisi ze 17. června. Tvrdí totiž, že se v něm uvádí, že předběžné zprávy nemůže zveřejnit.“

Evropská komise podle člena senátní komise senátora Lukáše Wagenknechta sdělila /1. srpna/, že nemá žádný dokument, který by ministerstvům bránil poskytnout Senátu vyžádané auditní zprávy, jež se týkají údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). – Stejné stanovisko poskytl Senátu i další unijní úřad. 


Další články v kategorii