Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Aktuality

Já v médiích
Typické „české řešení“ – a pokrytecké!!!

Typické „české řešení“ – a pokrytecké!!!

26.6.2017

Evropská komise vede s ČR, Polskem a Maďarskem řízení kvůli tomu, že země nepřijímají migranty podle stanovených kvót. Ale proč chybí další hlasitý kritik kvót Slovensko?

V posledních dnech jsem odpovídal na řadu otázek týkajících se uprchlických kvót, přijetí  Eura, islámského terorismu aj.  Pro Parlamentní listy jsem komentoval  vystoupení  tří vrcholných politiků.   Exprezident Klaus: Nastal čas připravit se na odchod z EU, protože je to jediná cesta, jak náš stát udržet a zachránit jako svébytnou entitu. Odmítám  povinné dosídlování  naší země cizinci a přeměnu v multikulturní společnost nepřizpůsobivých komunit, které vidíme v Británii a Francii.
ZN: Kvóty jsou nesmysl, jejich nefunkčnost vidí všichni. Zahájení řízení je další ukázkou odtržení Evropské komise od reality. Dosídlování je strašný výraz sám o sobě, ale když už se o něm budeme bavit, tak ho musíme řídit sami! Na druhou i názor pana exprezidenta na vystoupení u EU je extrémní- ani v tuto chvíli nevidím k EU alternativu.

Prezident Zeman: Teroristické útoky jsou dílem naší zbabělosti, která je vydávána za multikulturní toleranci. Často otevíráme náruč islámským radikálům, často mluvíme o toleranci vůči nim, o přizpůsobení se jejich kultuře, byť je tato neslučitelná s evropskou kulturou. Islámské radikály je třeba uvěznit či deportovat.
ZN: Musím se přiznat, že hlavně té úvodní části ne zcela rozumím. Zcela ale souhlasím s názorem, že ti, kteří k nám přicházejí a ještě očekávají naši pomoc, musí akceptovat naše zákony a kulturní a civilizační zvyklosti.

Místopředseda vlády Bělobrádek: KDU –ČSL  by chtěla, aby vláda přijala jiný postoj ke kvótám na imigranty. Domníváme se, že jsme to mohli udělat jako Slovensko a přijmout deset lidí, které bychom si uhlídali. Nebylo nutné spadnout do jednoho balíku s Polskem a Maďarskem.

ZN: Bohužel typicky „české řešení“, tzn. podstatu problému  neřeší.  A ještě k tomu víc než pokrytecké!!! 

A ještě k doplnění citát evropského komisaře Avramopulose: Pro členské státy je právně závazné, aby nová místa nabízely alespoň každé tři měsíce. Co se České republiky týká, tak ta nová místa neslíbila od května 2015 a nikoho nepřijala od srpna 2016. Slovensko a Rakousko nová místa do programu nedávno nabídly.


Další články v kategorii