Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Aktuality

Já v médiích
Škoda Vagonka vytvořila v Ostravě 500 pracovních míst a drží Evropské prvenství

Škoda Vagonka vytvořila v Ostravě 500 pracovních míst a drží Evropské prvenství

7.5.2021

OSTRAVA - Pětistovka nových pracovních míst vznikla po rozšíření výroby v ostravském sídle společnosti Škoda Vagonka. Společnost zde investovala do inovací jednu miliardu a současně se tak etablovala na první příčku v Evropě díky největšímu portálovému obráběcímu centru.


Mezi aktuálně nejdůležitější projekty Vagonky patří práce na dodávkách nových vozidel pro Lotyšsko, metro ve Varšavě nebo tuzemskou železnici, konkrétně pro Jihomoravský kraj a České dráhy. „Zároveň se připravujeme i na projekt elektrických jednotek pro Estonsko,“ řekl ředitel ostravské Vagonky, Martin Bednarz.

Firma v těchto dnech úspěšně dokončila další ze svých stamilionových investičních akcí, a to výstavbu nové moderní lakovny, instalaci automatických obráběcích center, zprovoznění svařovacího automatu a přípravu pro tři nové svařovací linky. Lakovna tak má od nyní kapacitu týdně nastříkat plochu vagonů o rozloze fotbalového hřiště a stala se jednou z největších ve střední Evropě.

„Zásadní investice v ostravské Vagonce jsou součástí projektu Nová Vagonka, který začal před více než rokem. Projekt je symbolem rozvoje společnosti Škoda Vagonka a jejího sílícího postavení na trhu,“ říká Petr Brzezina, prezident a předseda představenstva skupiny Škoda Transportation.


Zdeněk Nytra

Senátor volebního obvodu 70. Ostrava – město

Předseda Senátorského klubu ODS a TOP 09
Zdroj a foto: Škoda Vagonka

Další články v kategorii