Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Aktuality

Já v médiích
Restart v  Hrabové - a kdy nastartujeme celou Ostravu?

Restart v Hrabové - a kdy nastartujeme celou Ostravu?

20.3.2018

Městské centrum má Ostrava jen jedno. A nachází se v Mor. Ostravě. Prostě Masarykáč a okolí, tvrdí jedni. Druhá strana oponuje: Ostrava má tři centra, protože se skládá ze tří autonomních sídel: Jižního Města, Poruby a historického jádra, které zahrnuje Mor. Ostravu, část Slezské, potažmo Mariánských Hor.

To není jen teoretická debata, má i praktické dopady. Například umístění budoucí  Moravskoslezské vědecké knihovny. Ta se nakonec bude stavět podle původního projektu takzvané Černé kostky, jehož autory jsou architekti Ladislav Kuba a Tomáš Pilař, a to naproti Domu kultury. Varianta knihovny v Dolní oblasti Vítkovice padla, bezpředmětný se jeví i návrh, aby knihovna vznikla v areálu VŠB- TU v Porubě. Pro centrum Ostravy je to dobrá zpráva, protože další vysokoškolské objekty, které se mají v městě budovat, tak s největší pravděpodobností budou v Moravské Ostravě, v blízkosti nové knihovny, která by měla být otevřena v roce 2020.

A co ostravské městské obvody, které většinou vznikly z historických vesnic. Mají „nárok“  na své centrum? - „Kostel, park, úřad, pošta, kulturní sál a školka na jednom místě, geograficky uprostřed Hrabové, to vše je jednoduše geniální nápad. Někteří jdou ještě dál- postavit tam i zdravotní středisko.“ - To je názor z ankety pod názvem „Nové srdce Hrabové“ uveřejněné v Hrabovských listech. 

V rozhovoru se starostou Igorem Trávníčkem/ODS/ v Hrabovských listech  je použit termín  restart naší obce. Nastartovat  potřebuje  v příštím volebním období celá Ostrava. 


text k obr. Součástí  nového srdce  Hrabové má být i kostel sv. Kateřiny Další články v kategorii