Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Aktuality

Já v médiích
"Naše postoje se budou radikalizovat."

"Naše postoje se budou radikalizovat."

27.3.2017

Chceme znát Váš názor na vyjádření pana senátora Ivo Valenty k útoku v Londýně, které zveřejnil na své oficiální facebookové stránce.  /Přepis přikládáme společně s otázkami níže/

                                                                                    Mgr. Anna Kottová, redaktorka Českého rozhlasu


1. Souhlasíte s vyjádřením pana senátora Ivo Valenty? Proč ano, proč ne?

Senátor  Zdeněk Nytra:

Je to přesně tak, jak jsem předpokládal, s množícími se útoky se bude postoj nás všech radikalizovat.

A k vyjádření pana senátora Valenty - asi bych nepoužil některé obraty, ale v principu mohu jeho prohlášení podepsat. Beze sporu budeme muset - tedy hlavně vedení EU změnit přístup a konečně se začít zabývat vlastními občany a jejich bezpečím.


Senátor Ivo Valenta napsal 23. března 2017

UŽ VČERA BYLO POZDĚ! Tvrdím to stále — okamžitě jednejme! Radikální muslimové a vlastně žádní muslimové nemají v Evropě co dělat! Už řada zemí Evropy se setkala s mnoha podobami brutality těchto nájezdníků. V „lepším případě" kradou a znásilňují, v tom horším vraždí, a to nejen jednotlivce. Jsou to vůbec lidé? Vždyť pro ně živé bytosti nemají pražádnou hodnotu! Pryč s nimi a hned! Jak je možné, že v médiích nevidíme mezi články o londýnské tragédii také vyjádření muslimských komunit? Proč se od této brutality tito neradikalizovaní muslimové ve velkém nedistancují? Evidentně je jim to, co se stalo, lhostejné. Nám by tedy měl být přinejmenším lhostejný osud všech, kteří si hrají na chudáky a míří k nám za vidinou lepšího života. Tady vidíme, kam naše snahy spasit svět spějí. Umírají kvůli nim nevinní lidé, kteří mají doma rodiny a měli život před sebou. Všem pozůstalým vyjadřuji hlubokou účast a znovu tvrdím, že naše křesťanská Evropa se musí proti těmto bestiím sjednotit, viníkům všech trestných činů dávat nemilosrdně exemplární tresty a především podniknout taková opatření, abychom my a naše děti nemuseli mít strach vyjít z domu. Bohužel se tak ale stále neděje. Kolik nevinných lidí ještě bude muset položit život, než se bruselští hlavouni probudí? Byli by stále tak nečinní, i kdyby někdo zaútočil na jejich rodiny?! 


Další články v kategorii