Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Aktuality

Já v médiích
"Co si o tom myslíte?" -  Ptal se redaktor Parlamentních Listů L. Petrik

"Co si o tom myslíte?" - Ptal se redaktor Parlamentních Listů L. Petrik

27.3.2017

PL: Eurokomisařka Věra Jourová podle ČTK kritizovala Polsko a Maďarsko s tím, že kdo nechce akceptovat základní hodnoty jako právní stát, rovnoprávnost mužů a žen a nediskriminaci menšin, neměl by žít v Evropě. Polsku a Maďarsku (i dalším) by tak mohlo být zastaveno vyplácení dotací z EU, pokud nebudou uvedené hodnoty respektovat. Co si o tom myslíte? A porušují dle Vás Polsko a Maďarsko tyto hodnoty?

Zdeněk Nytra: Pak už jen zbývá, aby nám paní Jourová ještě řekla, kdo „provinění“ Polska a Maďarska bude posuzovat.

PL: ČT24 informovala, že ministr obrany Stropnický podepsal dohodu o přidružení české 4. brigády rychlého nasazení k velení německé 10. ozbrojené divize za účelem společných cvičení. Ministerstvo obrany tvrdí, že „nepravdivé jsou všechny spekulace, že se část Armády ČR předává pod německé velení“ a zdůrazňuje, že „příslušníci brigády zůstávají pod národním vedením.“ Co si o tom myslíte? A souhlasíte s „přidružením“ (affiliation) české brigády k německé divizi, jak se píše ve smlouvě?

 Zdeněk Nytra: Dohodu jsem nestudoval. Pokud se její obsah shoduje s tvrzením pana ministra obrany, je to naprosto v pořádku a já v tom nevidím nic špatného. Naopak

PL: Podle ČTK eurokomisař pro vnitro a migraci Dmitris Avramopulos prohlásil, že má Evropská unie „nástroje, prostředky a moc“ přesvědčit všechny členské státy, aby přijímaly migranty dle již schválených přerozdělujících kvót. Stanovisko k této věci dle něj Brusel vydá do konce září. Co si o tom myslíte a jak se k tomu má dle Vás ČR postavit?

Zdeněk Nytra:  Vypadá to, že už nás navštívili Marťani, a to v podobě pana eurokomisaře. EU – míněno hlavně Eurokomise – je asi vážně nepoučitelná!!!


 PL: Jak velkou šanci na úspěch dáváte vaší ústavní stížnosti? A kdyby přeci jen zákon prošel, šlo by, aby majitelé zakázali na zahrádky, kde se bude moci kouřit,  vstup nekuřákům? - Ať si zůstanou v nekuřáckých prostorách uvnitř, když o ně tak stáli..

Zdeněk Nytra: Naše šance u ÚS se těžko odhadují, ale kdybychom nevěřili v úspěch, resp. že máme pravdu, tak bychom tu stížnost nepodávali. A zákaz kouření je v tomto případě spíše vedlejší, ten hlavní problém vidím v přenesení odpovědnosti každého z nás na jinou osobu, v tomto případě hostinského. K zákazu vstupu nekuřáků na zahrádku - asi by nebylo dobré takto situaci hrotit - vedle toho, že si to neumím představit v praxi - např. jak často by si musel ten kuřák zapálit?

Další články v kategorii