Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Aktuality

Já v médiích
Prodloužená Rudná by mohla být dostavěna do konce roku 2019

Prodloužená Rudná by mohla být dostavěna do konce roku 2019

25.9.2019

Stavební povolení, které Moravskoslezský kraj vydal v srpnu, nabylo právní moci. O den později firma Strabag začala pracovat na nedostavěném úseku dlouhém 414 metrů. Dokončení prací by mohla stihnout do konce roku 2019.

Náměstek hejtmana pro dopravu Jakub Unucka upozornil na to, že když současná koalice do situace vstupovala, tak se lidé žijící u prodloužené Rudné vůbec nebavili se zástupci ŘSD. „Šlo hlavně o to, aby si všichni sedli k jednomu stolu, což trvalo asi dva roky. Potom jsme museli přesvědčit ŘSD, že protihluková stěna je to, co stavbu  brzdí. Ukázalo se, že to byl základní kámen úrazu,“ popsal Unucka. 

Přes prodlouženou Rudnou povede lávka, která zůstala v původně navrhované variantě. „Nemuseli jsme dělat žádný kompromis. Vjedou na ni i vozíčkáři. Nebudou na ní jezdit motorová auta, bude tam kolík, který jim v tom zamezí, takže tento požadavek se taky splnil, aby lidem kolem domů nejezdila žádná auta,“ ujistil Unucka s tím, že kraj dělá i další věci.

„ Protože prodloužená Rudná odřízne turisticko-rekreační část Poruby,  vznikne i cyklotrasa, která bude navazovat na lávku. Budou tam chodníky, osvětlení. To všechno spojí cíl turistů s Porubou,“ předeslal Unucka.

Causa prodloužená Rudná potvrdila, že  vinu  na zpoždění  ve výstavbě  dálnic a jiných komunikací nenesou ani občané či jejich organizace, ale státní úřdeníci firmy Ředitelství silnic a dálnic. -Viz např. dostavbu dálnice u Hradce Králové /statkářka Havránková/ a další. Další články v kategorii